piątek, 6 lutego 2015

Analiza pierwiastkowa włosa.


Choć analizę robiłam jeszcze w lecie to postanowiłam napisać kilka słów na ten temat z racji pytań w wiadomościach zamiast odpowiadać każdemu osobno napiszę w jednym miejscu.

 


Czym jest analiza pierwiastkowa włosa?
Najnowocześniejsza metoda oceniająca stan biochemiczny organizmu. Jest to test laboratoryjny, który określa skład pierwiastków śladowych (mikro i makroelementy) we włosach.

Włosy są "dokumentacją" stanu organizmu. Na podstawie analizy krwi nie można stwierdzić jakie jest ich nagromadzenie w poszczególnych tkankach, gdzie są magazynowane. Stężenie pierwiastków we krwi może zmieniać się wraz ze zmianami emocjonalnymi, w zależności od pory dnia w której pobierana jest krew, bądź od spożytego posiłku przed jej pobraniem. Takiej zmienności nie obserwujemy we włosach. Krew "wyciąga" również potrzebne jej pierwiastki z różnych tkanek, dopiero gdy już nie ma skąd "wyciągnąć" zauważymy braki we krwi. Nadmiar pierwiastków również jest usuwany z krwi do innych tkanek.


 
Zalety:
 • Próbki włosów są łatwo i bezboleśnie pobrane (wycięte) i wysłane do laboratorium bez specjalnych wymagań dotyczących przesyłek pocztowych.
 • Zmiany długookresowe pierwiastków są łatwiej wykrywane we włosach niż we krwi.
 • Stężenia większości pierwiastków we włosach są dużo wyższe niż we krwi i innych tkankach przez co są łatwiej wykrywalne.
 • Włosy dostarczają informacji o substancjach przechodzących do nich z krwi jak również z otaczającego środowiska zewnętrznego.
 • Włosy są wybrane przez Światową Organizację Zdrowia WHO i Agencję Ochrony Środowiska do oceny wpływu metali toksycznych na organizm.

 
Zalecenia do wykonania badań:
 • zaburzenia gastrologiczne (złe wchłanianie, zaparcia, bóle brzucha)
 • zaburzenia hormonalne (tarczyca, brak miesiączki, bezpłodność,zaburzenia wzrostu)
 • zaburzenia neurologiczne i psychiczne,
 • choroby mięśni (depresja, neuropatie, SM, Parkinson)zaburzenia dermatologiczne (trądzik, łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów)
 • zaburzenia kardiologiczne
 • stany złego samopoczucie (brak diagnozy mimo wielu badań)
 • schorzenia kostno-stawowe (osteoporoza, "skrzypienie" stawów)
 • alergie
 • zatrucia pierwiastkami toksycznymi
 • planowanie ciąży
 • braku odporności, częste infekcje
 • wsparcie leczenia chorób przewlekłych i ciężkich
 • ustalenie odpowiedniej diety w profilaktyce zdrowotnej
 • ustalenie diety i suplementacji dla sportowców

 
Wyniki analizy włosów zawiera:
 • poziomy pierwiastków i proporcje
 • opis stanu zdrowia
 • określenie typu metabolizmu
 • zalecania suplementacji (dawkowanie)
 • dieta oczyszczająca i do typu metabolizmu pacjenta
 • wytyczne z ilością kalorii dla odchudzających się, BMI

 
Materiał do badań:

łyżka stołowa wyciętych włosów z tylnej części głowy.źródło.


19 komentarzy:

 1. zastanawiałam się nad taką analizą pierwiastkową i dzięki Tobie dowiedziałam się więcej na jej temat :) uzbieram pieniążki i chyba w końcu ją wykonam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie m.in. jest to odpowiedzią również na Twoje pytanie:)

   Usuń
 2. Kiedyś natrafiłam na ten temat--> http://kascysko.blogspot.co.uk/2014/02/problemy-wosowe-xiii-analiza.html
  Moim zdaniem szkoda pieniędzy na takie coś ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak: z jednej strony może to być jakaś wskazówka,ale z drugiej patrząc z perspektywy czasu te pieniądze które wydałam na badanie wolałam przeznaczyć na coś innego :D

   Może i coś wykazało,ale wiem że po czasie sama by doszła ze sobą ''do porozumienia''. No cóż,są wypadki w których trzeba a są takie w których można wykonać analizę:)

   Usuń
  2. Popieram Agnes:) Mogę wszystkim chętnym zrobić taką analizę w 10 minut i dam nawet receptę na piękne włosy- powrót do natury i mniej chemii. Mniej utrudniania sobie życia analizami a więcej prostoty i up wszystko się układa, nawet włosy :)

   Usuń
  3. Ale to badanie nie mówi o włosach a o stanie organizmu:) O metabolizmie,zaburzeniach w układach nerwowych,kostnych,o możliwych chorobach,zaburzeniach,wystąpieniu toksyn,metali itd.

   Ja głównie robiłam ją z względu problemów z jelitami.

   Usuń
 3. Wykonywałam i szczerze powiem, że zbyt dużo się z tego nie dowiedziałam, tylko straciłam pieniądze ;x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dowiedzieć się dowiedziałam,ale wiem że gdybym wtedy miała inne myślenie to wstrzymałabym się z decyzją o badaniu :D

   Usuń
 4. fajna sprawa, tyle można się dowiedzieć, ale ta cena rzeczywiście średnia... ;/ w jaki sposób można określić typ metabolizmu? co na jego temat możemy sie dowiedzieć z badań?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie jaki typ metabolizmy posiadasz np. wg gruczołów dokrewnych: adrenalinowy,tarczycowy,przysadkowy,wg szybkości wytwarzania transportu i wykorzystywania energii,lub wg stanu równowagi wegetatywnej dominacji systemu sympatycznego lub parasympatycznego,ale o tym będzie dokładny wpis i poza tym o typie metabolizmu czy jest po prostu szybki czy wolny można poznać bez takich badań jak analiza włosa:)

   Usuń
 5. Ciekawa sprawa. Ale tyle szmalu O_o bym nie wydała na takie badanie. A Ty koniec końców byłaś z niego zadowolona?
  A z alternatywnych badań to ja kiedyś byłam na takich targach ezoteryczno-zdrowotnych i za chyba 10 zł zrobiłam sobie badanie stanu zdrowia na podstawie źrenicy oka. Taka Chinka mnie badała. Co najciekawsze, potwierdziło się wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zrobiłam ze względu na problemy jelitowe i chęci sprawdzenia wystąpienia metali w organizmie. Fakt że wydatek mały to nie jest,ale wtedy pracowałam i mogłam sobie na to pozwolić:)

   Czy zadowolona jestem to i tak i nie. Z jednej strony potwierdziły się moje przypuszczenia,wyszło kilka rzeczy jakich nie wiedziałam a z drugiej wiem że po czasie bym sama do tego doszła i to co wydałam mogłam przeznaczyć na coś innego:)

   Usuń
 6. Może faktycznie pomóc na początku problemów. :) Fajnie, że o tym piszesz. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,może,ale to zależy w jakiej sytuacji. Jeśli ktoś ma poważne podejrzenia i badania standardowe nic nie wykazują wtedy można pokusić się i spróbować analizy:)

   Usuń
 7. mnie ta analiza bardzo zaciekawiła ;) ale czytając opinie innych widzę, że chyba cena jest za wysoka w stosunku do informacji jakie dostajemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisałam wyżej,to już zależy od sytuacji:)

   Usuń
 8. Ciekawa sprawa, wiem, ze kiedyś do mnie pisali w tej sprawie, ale nie było mnie wtedy w Polsce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz,a do mnie nie napisali :D

   Usuń
 9. Mowy nie ma :) Włosów nie oddam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Wszelkie opinie są bardzo pomocne w prowadzeniu bloga :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...